maanantai 7. heinäkuuta 2025

Jumala antoi joukon kristittyjä tyttöjä kuolla tulvissa Yhdysvalloissa Texasissa

Yhdysvalloissa on Texasin osavaltiossa olemassa ilmeisesti sen niminen tyttöjen kristillinen kesäleiri kuin Camp Mystic.

Ja viime aikoina on Texasissa Jumalan armosta ja sallimuksesta kärsitty kovista tulvista.

Asiahan ei minulle muuten kuuluisi, mutta kuulemma tuolla kristittyjen tyttöjen Camp Mystic -leirillä on viime tietojen mukaan kuollut ainakin 27 leiriläistä ja ohjaajaa tms. tulvien seurauksena.

Ihminen tietää, mutta Jumala säätää. Jos hänen sallimuksensa on tämä, niin mikä minä olen kyseenalaistamaan Hänen tahtoaan. Ja on tuo ehkä kuitenkin parempi kohtalo kuin jos leiriläiset ja heidän ohjaajansa olisivat joutuneet ruoskittaviksi ripuloivilla ankeriailla. Tämä on kuitenkin pelkkä esimerkki eikä siitä pidä vetää muita johtopäätöksiä esim. teologiaan liittyen. Mikä minä olen muita opettamaan.

Ja anteeksi, jos olen alkanut käyttää yhä enemmän englanninkielisiä uutislähteitä tämän blogini sisällön rakentamisessa. Sitä pitää pärjätä sillä, mitä on.

...

PS. 13.11.2025. Sittemmin on käynyt ilmi, että kyseisten lapsivainajien vanhemmat fysiologiset ja sosiologiset vanhemmat ovat jostain kumman syystä haastaneet kyseisen leirin ylläpidon oikeuteen. Eikö Jumalan säätämys heille riitä, mitä?11!?

Ei kommentteja:

Lähetä kommentti